soojka
tło

Psi patrol

Słyszycie czasem, gdy już zasypiacie, szczekanie psów? Przebudzacie się pewnie wtedy i zastanawiacie co to się stało, że psy tak hałasują. Zdradzę wam, że to rozmawiają ze sobą psiaki z różnych ulic, a nawet dzielnic miasta, z sąsiednich wsi i miasteczek. To nocny patrol…

Nie wiem dokładnie, kiedy psy zaczęły urządzać takie patrole, ale z pewnością było to bardzo dawno temu. Te dzielne zwierzęta troszczą się o dzieci, dlatego pilnują okolicy, gdy wy spokojnie zasypiacie w swoich łóżeczkach i przytulacie swoje pluszowe pieski, kotki, króliki i innych przyjaciół.

Pieski z okolicy spacerują po ulicach i bezdrożach, lub po swoich ogrodach, a te, które są zamknięte w mieszkaniach i domach, wyglądają przez okna i nasłuchują. Wszystkie sprawdzają czy nikt nieproszony nie kręci się po okolicy, czy żadne dziecko nie zgubiło drogi do domu i w ogóle czy nic niepokojącego się nie dzieje. Jeśli któryś pies trafi na jakiś ślad, zaraz woła inne, a te przybiegają, żeby pomóc mu zaprowadzić porządek.

O! Słyszycie to szczekanie? To jakiś pies woła:

- Halo! U mnie wszystko w porządku! Jak u was?

- U mnie czysto! A w południowej części?

Chwila ciszy. Zaraz potem słychać jakiś skowyt:

- Coś tu się dzieje! Proszę o wsparcie!

W takim wypadku dają się słyszeć szczekania z różnych stron i gromada psów biegnie we wskazane miejsce, aby pomóc. Zwykle okazuje się, że to tylko jakieś liście rzucone przez wiatr albo ludzie wracający z popołudniowej zmiany w pracy. Zawsze warto jednak sprawdzić. Psi patrol musi mieć pewność, że wszystkie dzieci mogą zasnąć bezpiecznie.

- To tylko jakieś koty urządziły sobie wieczorną zabawę – uspokojony głos woła do innych psów.

- To łobuziaki! Nie mają co robić, tylko w nocy harcować! – ze śmiechem odszczeknął drugi.

- To jak? Wszędzie spokój?

- Hau! Hau! (krótkie podwójne szczeknięcie oznacza tak)

- Hau! Hau!

- Hau! Hau!

- Hau! Hau!

Kiedy potwierdzające głosy odezwą się ze wszystkich stron, hałas cichnie i możecie jeszcze usłyszeć pojedyncze szczeknięcia, wycie i pomruki. Psy żegnają się ze sobą w ten sposób i życzą sobie dobrej nocy. Wtedy możecie już zasnąć spokojnie i śnić najpiękniejsze sny. Psi patrol natomiast może odpocząć przed kolejnym wieczornym obchodem okolicy.

Drukuj PDF
 

Moja książka już w sprzedaży!

Usłyszysz nas w:

Radio Bajka

Ta strona jest darmowa, ale jej prowadzenie kosztuje. Nie musisz nam płacić, ale możesz - aż żal nie skorzystać :-)


Płatność PayU

Strona istnieje: 3 lat, 6 miesięcy, 9 dni.